Takoran 1. Yöresel Yemek Yarışması

 • GUNCELLEME:03 Eylül 2018 2018
 • 0 YORUM
 • 685 KEZ OKUNDU

Takoran Kültür ve Doğa festivali kapsamında ilk defa düzenlenecek yöresel yemek yarışmasıyla Siverek’in yöresel yemeklerini tanıtılması hedefleniyor.

Ev sahipliğini belediyemizin yapacağı Takoran Kültür ve Doğa festivali yöresel yemek yarışması hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı: “Tarihi, kültürü ve yemekleriyle kadim bir şehir olan Siverek’imizin yöresel yemeklerini tanıtmak amacıyla düzenleyeceğimiz yöresel yemek yarışmamıza katılımcılar ilçemizin yöresel tatları olan ekşili sıkma, Siverek tava ve Karacadağ pilavı ile katılacak olup, katılımcılar sadece bir yemek dalında yarışmaya katılacaktır. Yemek yarışmasıyla katılımcılar hem hünerlerini sergileyecek hem de ilçemizin tanıtımında önemli bir görevi yürüteceklerdir.” dedi.

Yöresel yemek yarışmasına katılacak olan yarışmacıların kendilerine uygun bir aşçılık unvanıyla katılmaları gerektiği belirtilirken (örneğin: hünerli eller, hamarat eller gibi) yarışmaya katılacak olan yarışmacıların aşağıda belirtilen yarışma şartlarına uygun hareket etmesi gerektiği belirtildi.

NOT: Yarışmaya katılan bütün katılımcılara günün anısına katılım belgesi verilecektir.

YARIŞMA ŞARTLARI

 • Her kişi yalnızca 1 çeşit yemekle katılabilir. (Malzemeler ve sunum katılımcıya ait olup, yapılacak yemek en az 5 kişilik olacaktır.)
 • Başvurular 1 – 21 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden Belediye web sayfası (siverek.bel.tr) veya Kadın Aile Hizmet Müdürlük birimlerinden şahsen yapılacaktır.
 • Ön eleme 28 Eylül Cuma günü saat 14:00’da Paşa Konağı’nda yapılacaktır.
 • Final 29 Eylül 2018 Cumartesi saat 12:00’da Çakmaklar Evi’nde yapılacaktır.
 • Ödül töreni 30 Eylül Pazar saat 19:00’da Siverek Kütür Merkezi’nde yapılacaktır.

ÖDÜLLER

 1. TAM ALTIN                                         1. MANSİYON 250 TL
 2. YARIM ALTIN                                     2. MANSİYON 250 TL
 3. ÇEYREK ALTIN                                   3. MANSİYON 250 TL      

YARIŞMAYA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ